facebook

Kontakt

Biuro podroży dla dzieci i młodzieży Dream Team
ul. Draceny 25H/2
04-879 Warszawa

kontakt

Tel: 607 164 969
Tel: 501 122 855
E-mail: biuro@dream-team.com.pl

Certyfikat Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej

certyfikat

Dream-Team na YouTube


Gdzie jedziemy

Obóz młodzieżowy Dream Team

Miejsce: Ostrów Pieckowski. Mazury - cud natury.
Zakwaterowanie: Drewniane domki parterowe, trzypokojowe, 7- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym.
Wyżywienie: Trzy posiłki dziennie i podwieczorek. Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
Rodzaj wyjazdu: Obóz 12-17 lat. Zakwaterowanie w grupach +- rok urodzenia.
Transport: Z Warszawy (bez dopłat)
M/SR43780.00zł2024-07-23 - 2024-08-03 REZERWUJ
obóz młodzieżowy 13-17 lat ze spływem kajakowym i biwakiem pod namiotami nad rzeką Krutynią.
M/P43980.00zł2024-07-23 - 2024-08-03 REZERWUJ
obóz młodzieżowy 13-17 lat ze spływem kajakowym i biwakiem pod namiotami nad rzeką Krutynią.
M/Q43980.00zł2024-07-23 - 2024-08-03 REZERWUJ
obóz młodzieżowy 13-17 lat ze spływem kajakowym i biwakiem pod namiotami nad rzeką Krutynią.
M/WOD43780.00zł2024-07-23 - 2024-08-03 REZERWUJ
obóz młodzieżowy 13-17 lat ze spływem kajakowym i biwakiem pod namiotami nad rzeką Krutynią.
W celu rezerwacji wyjazdu prosimy wybrać termin i kliknąć ikonę REZERWUJ
Cena obejmuje: Zakwaterowanie w drewnianych domkach parterowych, trzy pokojowych, 6,7 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, całodzienne wyżywienie (3 posiłki dziennie+ podwieczorek), transport autokarem z Warszawy, zajęcia programowe (żeglarstwo, windsurfing, survival, kajakarstwo, gry sportowe i terenowe oraz paintball (200 kulek), quadowe, łucznicze, wycieczki rowerowe, spływ kajakowy lub (i) rajd rowerowy z noclegiem nad rzeką Krutynią, zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i rozrywkowe wymienione w ofercie, całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, ubezpieczenie NNW (Signal Iduna 5000zł), organizację wypoczynku według przepisów Kuratorium Oświaty. Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego: 2 zł.
Cena nie zawiera: Dodatkowe kulki paintballowe (20 zł-100 kulek).
Dopłata do diety specjalnej : bezglutenowa, bez laktozowa , wegańska itp. 20,00 zł / dzień
Dopłata do diety wegetariańskiej 15,00 zł / dzień

Chcesz spotkać nowych przyjaciół? A może jesteś starym Dream Teamowiczem i jedziesz kolejny raz i znasz atmosferę panującą na młodzieżówce?

Kochani Dream Teamowicze,
W tradycji Dream Teamu obozy młodzieżowe zajmują szczególne miejsce:) Współpraca z Wami podczas zajęć i biwaków pod gołym niebem oraz partnerska atmosfera, którą tworzycie z kadrą Dream Teamu na długo pozostaje w naszej pamięci. Wspólnie spędzony czas na wodzie, w lesie czy na wycieczkach jest czasem szczególnym. Przez lata poznaliśmy gruntownie Kaszuby i od roku 2019 przyszedł czas na eksplorację Mazur :) Ta zmiana zaowocowała ciekawym programem, którego trzon stanowił dobrze Wam znane atrakcje ze spływem kajakowym rzeką Krutynią. W roku 2024 udamy na rajdy rowerowy szlakami Mazurskiego Parku Krajobrazowego lub (i) na spływ kajakowy, poskaczemy na wodnej trampolinie i z wodnej katapulty. Połączymy różne formy rekreacji ruchowej stacjonarnie w Pieckach i spotykamy się na biwaku, gdzie zorganizujemy wspólnie gry i zabawy ruchowe i terenowe. Popływamy po jeziorze Wągiel, odkryjemy z kajaka, czy tratwy survivalowej wyspy jeziora Wągiel Mały, pogramy w paintball w zabudowaniach opuszczonego dworu, odwiedzimy ciekawe zakątki Mazurskiego Parku Krajobrazowego, zaś pozostałe atrakcje to niespodzianka;)

Kadra DT czeka na Was z sentymentem!

ZAKWATEROWANIE Zakwaterowanie w nowych, drewnianych domkach parterowych, trzypokojowych, 6,7 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Dwa dni spędzimy na spływie kajakowym i na biwaku nad rzeką Krutynią. Konieczne są namioty, śpiwory i karimaty.

WYŻYWIENIE Trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu.

TRANSPORT W obie strony autokarem z Warszawy. Dojazd własny i powrót we własnym zakresie (-50 zł)

W PROGRAMIE:

ŻEGLARSTWO Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr to wszystko pestka. Jezioro Wągiel to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych jak i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omega, Optymist i większych jednostkach dwumasztowych pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!

WINDSURFING Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z was nie da się zrzucić z deski…? Następnie deska i żagiel - bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach już wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!

KAJAKARSTWO Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Wągiel, przeprawa na Wągiel Mały i zwiedzanie okolicznych wysp. Jak zrobić tratwę z kajaków, w jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.

WYCIECZKI ROWEROWE Ścieżki edukacyjne i rowerowe Mazurskiego Parku Krajobrazowego otwierają nowe możliwości. Podczas wycieczek rowerowych poczujecie we włosach powiew przygody zwiedzając Mazury z innej perspektywy.

GRY SPORTOWE I REKREACYJNE Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton oraz to wszystko jest wam doskonale znane. W tym roku dorzucamy NOWOŚĆ! Disc Golf- dyscyplina sportu używająca latających dysków, w której będziecie rzucać dyskiem do celu na zasadach podobnych do tych znanych z golfa. Bedziecie mogli zademonstrować swoje umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.

GRY TERENOWE Biegi na orientację, podchody, przekradanka, czyli elementy teambuildingu, orienteringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętność terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.

SURVIVAL Budowanie tratw, poznawanie różnych sposobów połowu ryb, posługiwanie się busolą, rozpalanie ognisk krzesiwem, lupą, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach- to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.

PAINTBALL "Behind the enemy lines". Strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; zajęcia z odmiennymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych. Deadmatch, deadmatch drużynowy, obrona Częstochowy, VIP, capture the flag, blackjack, polowanie na Czerwony Październik, zwiad, akcja ratunkowa, ochrona prezydenta, terminator, podchody do snajpera. Każda drużyna stworzy kamuflaż, zbuduje swoją bazę i linię obrony, opracuje taktykę ataku i do boju!

QUADY W tym sezonie startujemy z nowym torem quadowym i sprawdzimy nasz sprzęt quadowy o pojemności 200 cm! Starsi uczestnicy (13+)  przetestują go samodzielnie, młodsi pojeżdżą z instruktorem.

ARCHERY GAMES Paintball, łucznictwo, zbijak w jednym! Z wykorzystaniem przeszkód naturalnych i sztucznych poczujecie pojedynki łuczników na własnej skórze.

SUPY Dmuchane deski do pływania z wiosłem to rewelacyjny sport zarówno dla osób poszukujących adrenaliny jak i tych dbających o harmonię i wyciszenie. 

STRZELECTWO To rozrywka dla każdego! Tu będziecie mieli okazję postrzelać do celu z profesjonalnych wiatrówek z celownikiem optycznym łamanych, napędzanych sprężonym powietrzem, czy CO2. Poczujecie się jak snajperzy oddziałów specjalnych!

ŁUCZNICTWO Połączenie siły z delikatnością oraz precyzją. Tu poczujesz się jak Robin Hood!

BIWAK I NOC POD NAMIOTAMI NAD RZEKĄ KRUTYNIĄ Nie zapomnijcie namiotu, śpiwora, karimaty, kajaki zapewniamy ;) Spłyniemy najpiekniejszym odcinkiem rzeki Krutyni, a na nocleg wybierzemy najciekawsze miejsce biwakowe, gdzie rozbijemy oboz i zorganizaujemy sobie czas wykorzystując znane i lubiane zabawy ;)

ZAJĘCIA EDUKACYJNE, ROZRYWKOWE i REKREACYJNE

Qulturka. To czas burzy mózgów przy grach fabularnych, grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich, których scenariusze wymyślamy sami, a udział w niej bierze cały obóz wraz z kadrą.
Disco-Disco. Mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
Mazury-cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i niekoniecznie dynamicznie.
Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy od filmów przygodowych przez obyczajowe po komedie.
Plażowanie. Zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Wągiel, a może siatkówka plażowa lub kometka- wybór należy do Ciebie!
Pierwsza pomoc. Brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
Podstawy ratownictwa. Nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
Pożegnanie z Mazurami. Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez i ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

Przykładowy plan dnia
Pobudka 7.45
Gimnastyka poranna 8.00
Toaleta poranna 8.15
Śniadanie 8.30
BLOK I WINDSURFING
9.30-11.15
BLOK II PAINTBALL
11.15-13.00
Obiad 13.30
Przerwa poobiednia do 15.30
BLOK III 15.30-17.00 ŻEGLARSTWO
BLOK IV 17.00-18.30 WYCIECZKA ROWEROWA
Kolacja 19.00
BLOK V 20.00-21.15 Zajęcia rozrywkowe, rekreacyjne i edukacyjne.

Profil sportowo-rekreacyjny obejmuje: windsurfing (5 zajęć po 2 godz.), żeglarstwo (5 zajęć po 2 godz.), zajęcia quadowe (1 zajęcia po 2 godz.), gry terenowe i survival (6 zajęć po 2 godz.), paintball (1 zajęcia 2,5 godz.), gry sportowe (7 zajęć po 2 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.), wycieczka rowerowa (3 zajęcia po 2 godz.), spływ kajakowy rzeką Krutynią lub (i) rajd rowerowy z noclegiem pod namiotami oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne.

Profil paitballowy obejmuje: paintball (8 zajęć 2godz.), żeglarstwo (5 zajęć po 2 godz.), zajęcia quadowe (1 zajęcia po 2 godz.), gry terenowe i survival (6 zajęć po 2 godz.), gry sportowe (7 zajęć po 2 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.), wycieczka rowerowa (1 zajęcia po 2 godz.), spływ kajakowy rzeką Krutynią lub (i) rajd rowerowy z noclegiem pod namiotami oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne.

Profil quadowo- paitballowy obejmuje: quady (4 zajęcia po 2 godziny), paintball (4 zajęć po 2 godziny), żeglarstwo (5 zajęć po 2 godz.), gry terenowe i survival (6 zajęć po 2 godz.),  gry sportowe (7 zajęć po 2 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.), wycieczka rowerowa (1 zajęcia po 2 godz.), spływ kajakowy rzeką Krutynią lub (i) rajd rowerowy z noclegiem pod namiotami oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne.

Profil sportów wodnych obejmuje: windsurfing (6 zajęć po 2 godz.), żeglarstwo (6 zajęć po 2 godz.), kajakarstwo (2 zajęcia po 2 godz.), tramolina wodna, rowery wodne (2 zajęcia po 2 godziny), pływanie i ratownictwo wodne (5 zajęć po 2 godz.), zajęcia quadowe (1 zajęcia po 2 godz.), gry sportowe i terenowe  z elementami survivalu (5 zajęć po 2 godz.), paintball (1 zajęcia 2,5 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.), wycieczka rowerowa (2 zajęcia po 2 godz.), edukacyjne i rekreacyjne.

Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik.
 


Miejscowość Miejsce zbiórki Wyjazd Powrót Dopłata
Warszawa Parking przy hali Torwar, skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i Łazienkowskiej 7.30 ok. godz. 17.30 0.00
   bez dopłat

Oferta numer: DT-1669

Copyright © 2012-2024 DREAM TEAM - ul. Draceny 25H/2, 04-879 Warszawa www.akademiawypoczynku.com.pl